Huzurevinden Yükselen Dua


     Okunan Fetih Suresi’ne hep birlikte ‘amin’ diyen yaşlı kalpler, şahadete eren kahramanları hayırla  yâd ettiler.
   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Esenli Bilal Şahin Huzur Evi sakinleri Afrin’de kahramanca mücadele eden askerler ve şehitler için dua etti. Huzur evinde gerçekleşen dua merasimine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yardımcısı Mehmet Cemil Erkan, Huzur evi müdüresi Emel Şahbaz katıldı.

    İlk olarak askerlerimiz ve şehitlerimiz için Kur’an-ı kerim okundu.
Daha sonra hep birlikte avuç açan huzur evi sakinleri Türk askerinin muzafferiyeti için dua etti. Duygu dolu anların yaşandığı dua sırasında huzur evi sakinleri ordumuzun muzafferiyeti için hep birlikte ‘amin’ dedi.

  Huzur evi sakinlerinden Nedim Kalkan; “Allah ordumuzu da devletimizi de muzaffer eylesin. Huzur Evi sakinleri olarak şehitlerimize dua ettik. Allah kabul eylesin, muzaffer eylesin cümlesini. İnşallah başarıya ulaşır operasyon” dedi.
Hilmi İzci de, hep birlikte şehitler ve kahraman Türk ordusu için dua ettiklerini söyledi.
İzci; “Allah vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, askerimize zarar ziyan vermesin yardımcıları olsun” temennisinde bulundu. 

   Arif Okan da, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Allah milletimize, devletimize, askerlerimize, polisimize yardım etsin. O bağışlayıcıdır, affedicidir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cümlemize, Müslüman din kardeşlerimize dua ediyoruz. Yalvarıyoruz Allah’ımıza. Çok şükür askerlerimiz iyi ilerliyor. Biz de huzur evi sakinleri olarak okuduk, üfledik. Mevla yar ve yarımcımız olsun.”
   Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Abdullah Neşeli, gazetemize yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllardır çeşitli terör örgütleri ile yıllardır mücadele ettiğini hatırlatarak; “En son hükümetimiz tarafından ülke içerisinde yapılan bir çok operasyonla PKK veya değişik terör örgütleri yok edilmiş ancak Türkiye içinden olmasa da Türkiye dışından tehditler devam etmekte. Türkiye’nin etrafına baktığımız takdirde yıllardır bir savaş sürmekte. Irak’taki yaşanan kargaşa, otorite boşlukları, Suriye’de yaşanan hadiseler Türkiye’deki iç tehditleri bitirsek dahi dış tehditlerin Türkiye’nin esenliğini ve güvenliğini tehlike altına almaktadır. Bu noktada Zeytin Dalı operasyonu ile kahraman ordumuz bir harekat başlattı Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile. Gerçekten gurur verici tablolar yaşıyoruz. Başarı ile ilerliyor. İnşallah ülke dışarısındaki PYD, PKK veya farklı terör örgütleri de inşallah bizler yok edeceğiz. Türk’ün büyüklüğünü Türk’ün gücünü ortaya koymaya çalışacağız” dedi.

Afrin’deki operasyonla Türk askerinin bir kez daha tarih yazdığını dile getiren Neşeli, huzur evi sakinleri ile askerlerimiz ve şehitler için dua ederek, onlara manevi güç desteğinde bulunduklarını sözlerine ekledi.
 


Sonraki Sayfa: Afrin'e Yönelik Başlatılan Zeytin Dalı Operasyonunda Çıkan Çatışmada Piyade Uzman Çavuş Mehmet MURATDAĞI Şehit Olmuştur.

Önceki Sayfa : Engelli Memur Sınav Takvimi Açıklandı